Spordinädal Linnupesa Lasteaias 2020

23.-30. septembri toimus juba kuuendat aastat üleeuroopaline spordinädal, mis kutsub kõiki inimesi üles end rohkem liigutama. Linnupesa lasteaed on sellest aktsioonist juba mitu aastat osa võtnud ning ka käesolev sügis pani meid jälle veidi rohkem sportima. Spordinädala raames toimus kogu lasteaiaperele õues spordipäev, kus lapsed said end proovile panna mitmetes mängulistes tegevustes – visata palli korvi, joosta võidu, hüpata kaugust ja täpsust. Liikumisrõõmu jätkus kogu hommikupoolikuks. Spordipäeva lõppedes said rühmad kingituseks Spordinädala meenena meile saadetud seljakotid, mida edaspidi näiteks matkama minnes kasutada saab.

Spordinädala üks oodatumaid sündmusi oli koolieelikute rattahommikud. Kaks vanemat rühma said turvalisuse huvides mõlemad rühmad oma hommiku. Kõigil lastel olid kaasas jalg- või tõukerattad ning peas kiivrid. Esialgu tuletasid lapsed liikumisõpetaja juhendamisel meelde liiklusreeglid, vaatasid veelkord üle olulised liiklusmärgid. Eraldi pöörati tähelepanu jalgratta kohustuslikele elementidele (helkurid, kell, tuled) ning kiivri olulisusele. Lapsed said näha katset munakiivriga ning veenduda, et kiiver tõesti kaitseb pead.

Siis oli aeg rattasõiduga algust teha. Tehti vigursõitu ümber torbikute ning põnevuse lisamiseks ka üks teatevõistlus. Siis said lapsed õuealal ümber maja ringe sõita nii palju, kui hing ihkas. Kuna rattasõit ei ole meie lasteaias igapäevane, siis pakkus see tõesti palju rõõmu. Kui rattaga isu täis sõidetud, said lapsed kosutuseks mahla ja šokolaadimedali, mille oli spordihommiku läbiviimiseks saatnud Kristiine linnaosa. Peale rattatreeringut kulus see turgutus tõesti ära!

Spordinädala raames tegime traditsiooniliselt koostööd ka teiste Kristiine piirkonna lasteaedadega. Eelmised neli aastat on ühel septembri pärastlõunal korraldatud sündmust nimega Tervislik Orienteerumise Retk Enda perega (ehk TORE), mille käigus avavad kõik neli maja enda õueala ka teiste lasteaedade peredele. Õuedesse on seatud üles põnevad tegevused. Käesoleval aastal ei tundunud turvaline seda ühele pärastlõunale koondada, sest siis oleks korraga liikvel palju inimesi. Seetõttu korraldasime koos Vindi ja Kristiine lasteaiaga TORE-da nädala, mis tähendas seda, et iga lasteaed seadis oma õuele üles kontaktivabad tegevused ning pered said vabalt valitud pärastlõunal turvaliselt distantsi hoides orienteeruda kas ühte või kõikidesse lasteaedadesse ja seal ülesandeid täita. Rõõmuga võime tõdeda, et oli peresid, kes teekonna ette võtsid. Aitäh kõigile osalejatele!

Spordinädal oli Linnupesas igati edukas, kõik planeeritud tegevused said toimuda õues värskes õhus.

Liikudes võidad alati!