Return to KIK-i projekt 2016-2017 a.

12.oktoober

12.oktoobril käisime Sirtsude rühmaga uurimas, kuhu lähevad meie taaraautomaatidesse pandud pakendid ja mis neist edasi saab. Kohapeal räägiti ja näidati, missugusest pakendist (plekk, klaas, plastik) mida teha saab . Lastele oli üllatav, et pudelist saab teha fliisi selga ja vati padja sisse, aga kõige meeldejäävam oli laste jaoks teadmine, et plekk-purgist saab auto :)

Külas käis ka Pandu, kes jagas meile helkureid ja muud meelehead :) Külaskäigu üheks osaks oli ka ringkäik tehases, kus lastele eelnevalt anti kaitseprillid ja kõrvatropid ning loeti ette tähtsad ohutusreeglid. Väikeste gruppidena juhatati meid läbi tehase ja näidati tööd liinil. Näiteks saime aimu, kui palju kaalub üks pakk kokku pressitud plastikut ja selle kaalu kokku saamiseks oli vaja 12 last ja 3 täiskasvanut ning kogu see plastik veetakse suurte merekonteineritega  Inglismaale, kus seda hakatakse sulatama ja ümber töötlema. Meile räägiti veel, et valge klaas läheb Eestisse Meleski klaasivabrikusse ümbertöötlusele, aga pruun ja roheline klaas lähevad Soome ümbertöötlemisele.

Taaskord oli lastel põnev seigelda lasteaiapäeval ka bussiga ja õppida uusi asju liikluse kohta.  Oli tore näha ja kinnistada teadmisi pudelite taaskasutamise kohta, Aitäh pandipakendi keskusele ja nende toredatele töötajatele, kes meid vastu võtsid ja meile huvitava ringkäigu korraldasid! :)

Sirtsude õpetajad Reelika ja Astrid