Return to Erasmus+ “Full Steam Ahead”

Õpetajate projektikohtumine Iirimaal 16.-20.10.2019

Käesoleval õppeaastal sai alguse Erasmus+ rahvusvaheline koostööprojekt “Full STEAM Ahead”. Lisaks meie lasteaiale osaleb selles veel 5 lasteaeda/kooli üle Euroopa – Iirimaalt, Norrast, Lätist, Hispaaniast ja Leedust. Käivitatav projekt keskendub STEAM hariduse edendamisele osalevates asutustes. Projektikohtumistel välisriikides saavad õpetajad tundma õppida teiste riikide haridussüsteeme, jagada parimaid praktikaid ja kogemusi ning osaleda koolitustel.

Eesti delegatsioon koos Iiri kooli poolse koordinaatori Clare’iga (paremal)

Esimest kohtumist võõrustas projekti üldkoordinaator Iirimaal. Linnupesast suundus rahvusvahelisele kokkusaamisele 6 inimest – õpetajad Heli, Marin, Pille, Katrin ja Liis ning õppealajuhataja Maiki. Meie sihtkoht oli Holy Family National School Tubbercurrys, mis asub Iirimaa lääneosas. Meil avanes võimalus käia kahes lasteaias ning külastada koolitunde, rääkida Iiri lastele Eestist ning vastata nende küsimustele. Küsimusi oli palju! Näiteks – mis ilm Eestis on, mis on meie rahvuskivi, mis keeles me räägime, kas meil elab kotkaid jne.

Beebotid õppetegevuses

Saime näha, kuidas õppetegevustes kasutatakse BeeBot ja BlueBot haridusroboteid. Kuna need on meil endal lasteaias juba olemas ning leiavad kasutust, siis oli nähtus palju äratundmisrõõmu, aga kindlasti ka mõned nipid ja äpid, mis olid meile uued.

Kõikide riikide esindajad Foxfordi villaveskis

Lisaks koolide ja lasteaedade külastamisele ning koolitusele oli planeeritud ka kultuuriprogramm, mille käigus külastasime Iiri maaelumuuseumi, saime kuulata nende rahvamuusikat ning näha, kus ja kuidas valmivad Iirimaale omased villased sallid ja tekid.

Üsna pea saavad meie lasteaia lapsed osa Iiri teemahommikust.

Vaata uudist ja fotosid meid vastuvõtnud kooli kodulehelt.