Return to Projektid/Projects

Erasmus+ “Full Steam Ahead”

2019-2021a toimub Tallinna Linnupesa Lasteaias Erasmus+ rahvusvaheline koostööprojekt „Full STEAM Ahead“. Lisaks Linnupesale osaleb selles veel 5 lasteaeda ja algkooli üle Euroopa – Iirimaalt, Norrast, Lätist, Hispaaniast ja Leedust. Projekt keskendub STEAM hariduse edendamisele osalevates asutustes.

STEAM (eesti keeles uudissõna MATIK) haridus hõlmab endas teadust, tehnoloogiat, inseneeriat, matemaatikat ja kunsti ning nende omavahelist ühendamist. Tähtsal kohal on loovus, koostöö- ja probleemilahendusoskused, kuid ka kaasaegsete tehnoloogiliste vahendite otstarbekas kasutamine õppeprotsessis.

„Full STEAM Ahead“ projektikohtumistel välisriikides saavad õpetajad tundma õppida teiste riikide haridussüsteeme, jagada parimaid praktikaid ja kogemusi ning osaleda temaatilistel koolitustel.

Projekti tegevusi kajastatakse järgnevatel linkidel:

Full Steam Ahead Facebooki leht.

FSA Instagram

Projekti koduleht

Õpetajate projektikohtumine Iirimaal 16.-20.10.2019

Käesoleval õppeaastal sai alguse Erasmus+ rahvusvaheline koostööprojekt “Full STEAM Ahead”. Lisaks meie lasteaiale osaleb selles veel 5 lasteaeda/kooli üle Euroopa – Iirimaalt, Norrast, Lätist, Hispaaniast ja Leedust. Käivitatav projekt keskendub STEAM hariduse edendamisele osalevates asutustes. Projektikohtumistel välisriikides saavad õpetajad tundma õppida teiste riikide haridussüsteeme, jagada parimaid praktikaid ja kogemusi ning osaleda koolitustel. Esimest kohtumist võõrustas …

Iiri teemahommik 14.11.19

Inspireerituna õpetajate Erasmus+ projektikohtumisest Iirimaal toimus 14.11 hommikul aiarühmadele Iirimaa teemahommik. Ikka selleks, et ka lapsed kuuldust-nähtust eakohasel viisil osa saaksid. Lapsed kogunesid saali ning said tuttavaks Iiri lipu, vapi ja teiste oluliste sümbolitega, kuulasid legendi härjapõlvlasest ning vahvat fotodega illustreeritud lugu metsast, kus elab hiiglane. Selline põnev mets oli Iirimaal tõesti olemas! Iiri vilepillil …