Linnupesa muusikapäev 2020

1. oktoobril tähistatakse kõikjal Eestis rahvusvahelist muusikapäeva. Ka Linnupesas oli see päev tõeliselt muusikat täis!

Muusikasaalis rippuvad linnumajakesed olid võluväel muutunud muusikamajadeks, igal linnumajal oli oma noodirida.

Saalis käisid kordamööda neli vanemat rühma kohtumas helilooja Riine Pajusaarega. Koos Riine ja muusikaõpetajate Anu ja Kaiuga arutati selle üle, kust muusika tuleb ning kes on helilooja. Iga rühm oli selgeks õppinud ka ühe Riine Pajusaare laulu, mida esitada. Väga tore oli kohtuda inimesega, kes on need laulud välja mõelnud!

Laululinnud ja Lepatriinud proovisid koos Riinega ise helilooja ametit – nimelt mõtlesid nad ühiselt välja ühe väikse laulu. Tegelikult oli nii, et lapsed mõtlesid sõnad ehk lühikese neljarealise luuletuse (see polnudki nii lihtne!), millele Riine kirjutas viisi. Lapsed said näha, kuidas lauluviisi noodilehele üles kirjutatakse ja siis selle järgi lauldakse.

Kui suuremad rühmad said heliloojaga kohtuda pikemalt, siis õueajal sai muusikalisest tervitusest osa kogu lasteaed. Paviljoni all astus üles muusikaõpetaja Anu õpilane Sissi, kes laulis kaks enda loodud laulu. Üheskoos Riine Pajusaarega esitasid nad ka Riine loomingust ühe lastelaulu. Kogu lasteaiapere kuulas esinemist lummatult.

Seekordne muusikapäev kostitas meid imeilusa sügisilmaga ja pani hinge helisema!