Killukesi õppeaastast: Eestimaa sünnipäev 25.02.2020

Saal on peoks valmis! Esiplaanil rahvusvahelise projekti raames meie juures olev Hispaania maskott, lõvi Paco.

Eestimaa sünnipäeva tähistasime lasteaia saalis piduliku vastuvõtuga, kus osalesid koolieelikute rühmad. Heerold hüüdis välja kõikide vastuvõtule tulijate nimed, väikesed ja suured külalised kätlesid lasteaia direktori-, õppealajuhataja- ja majandusjuhatajaga ja soovisid: “Head vabariigi aastapäeva!”. Kuulasime direktori aastapäevakõnet ja tervitasime külalisi Kaitseliidust.

Kõik koos laulsime Eesti vabariigi hümni ja meie lasteaia laulu, sünnipäevakingituseks 102. aastasele Eestimaale esitasime laule Eestimaast.

Suupisted olid kõigile toredaks üllatuseks

Pärast pisikest kontserti vaatasime kinolinalt Eestimaa tähtsaid inimesi, kauneid paiku ning sõime maitsvaid suupisteid. 

Ametliku vastuvõtu ning hoogsate tantsupoognate lõppedes toimus lasteaia õuealal kaitseliitlaste juhtimisel pidulik paraad.

Lapsed said juhendaja abiga telgi püsti!

Kui direktor oli paraadi vastu võtnud,  püstitasid lapsed koos kaitseliitlastega suurt telki, proovisid pähe raskeid kiivreid, selga sõdurivesti ja telkmantlit. Nii poisid kui tüdrukud said uhkes militaarvarustuses maskeerimisvõrgu taustal tunda end kohe päris sõdurina. Liivakastis, turvalisel märja liivaga alal, proovisid lapsed tulerauaga paberit süüdata – sädemeid lendas nii tuleraualt kui uudishimulike laste silmadest.

Palju õnne, meie Eesti!

Muusikaõpetaja Anu