Kristiine lasteaedade IV raamatukonverents 2.04

2. aprillil, rahvusvahelisel lasteraamatupäeval, toimus juba neljandat korda Kristiine lasteaedade raamatukonverents. Konverents on ellu kutsutud tähtsustamaks raamatuid kui olulist osa laste igapäevaelus ja arengus. Käesoleval aastal oli teema „Muinasjutte laiast ilmast“, seega olid kõik konverentsi ettekanded inspireeritud erinevate rahvaste muinasjuttudest. Osalesid 5-6a laste rühmad Linnupesa, Kannikese, Mutionu ja Lepatriinu lasteaiast.

Konverentsile kohaselt panid lapsed oma nimed registreerimislehtedele kirja ning seejärel suundusid saali. Konverentsi avakõne pidas Linnupesa direktor Karin, kes tegi lühikese ettekande sellest, mis see konverents üldse on.

Seejärel oli aeg astuda ette selle päeva kõige olulisematel esinejatel. Sel konverentsil olid ettekanded lavastuse vormis: Linnupesa lasteaia Päiksekiire rühm esitas Ukraina muinasjutu „Kasakas Mamarõga“; Kannikese lasteaia Sipsikute rühma esituses nägime eesti autori sulest „Jänesepojad, kes ei tahtnud magama jääda“; Linnupesa lasteaia Linnupoegade rühm näitas oma versiooni klassikalisest inglise muinasjutust „Kolm põrsakest“; Mutionu lasteaia Tähepüüdjate rühm taaselustas aafrika muinasjutu „Kuidas loomad endale sabad said“; päeva lõpetas Lepatriinu lasteaia Õnnetriinude rühm, kes tõi kuulajad tagasi kodumaale ning esitas eesti muinasjutu „Hiired, kassid ja kõrvits“.

 Kõik ettekanded olid omanäolised ning neis oli näha laste rõõmu ja mängulusti.

Raamatukonverentsist sai osa pea 80 last neljast Kristiine piirkonna lasteaiast. Lapsed vaatasid muinasjuttude ettekandeid suure huviga ning tagasiside sündmusele oli igati positiivne. Aitäh nii lastele kui nende toetavatele juhendajatele!

Samal õhtupoolikul oli Linnupesa lasteaia söögisaalis avatud raamatuvahetus, kuhu pered said vabatahtlikult annetada terveid, aga enam mitte vajaminevaid lasteraamatuid ning nende asemele valida uusi. Selline keskkonnasõbralik raamatute vahetus tõi rõõmu paljudele meie lasteaia lastele.