Teatrikuu Naerulinnu rühmas

Märts on teatrikuu – seda teavad nüüdseks kõik Naerulinnu rühma suured ja väikesed tegelased. Naerulinnud võtsid märtsikuus ette erinevate jutustuste põhjal dramatiseeringute loomise. Nii sai etendatud S. Maršaki “12 kuud”, valmid “Lõvi ja hiireke” ning “Jänes ja kilpkonn”.

Kõige edukamaks lavastuseks osutus “Mutionu pidu”. Lavastus sai loodud samanimelise laulu põhjal. Esmalt oli vaja tutvuda loo sisuga – selgitada välja toimumiskoht, tegelased ja tegevuskäik. Etendused toimusid iga päev teisipäevast reedeni. Lapsed said endale valida soovitud tegelase maski.

Kõige tähtsam roll oli peoperemehel mutil. Tema pidi kogu etenduse käiku juhatama – rääkima enda elupaigast ning põhjusest, miks ta sulelisi ja karvaseid kokku kutsub. Iga metsaelanik, kes mutionu peole tuli teadis ja kirjeldas sõnaliselt, kes ta on, milline ta välja näeb ja miks ta muti juurde tuli. Mutionu palus külalistel pidulauda istuda ning kui kõik kohale olid jõudnud sai piduroogade tutvustamine alguse. Kõik karvased ja sulelised said sõna enda kaasa toodud külakosti kirjeldamiseks. Kui pidusöök söödud, andis mutionu loa pidutsema hakata – käima läks laul “Mutionu pidu” ja kõik laulsid liigutusi tehes kaasa. Avaetenduseks oli õpetaja abi valmistanud päris pidusöögi, mida kõik tegelased etenduse käigus nautida said.

Laste loodud ühistöö