31. augustil toimus koolieelsete rühmadele pidulik aktus, sest järgmine õppeaasta päris õige aktusega koolis pole ju enam mägede taga.
Lapsed olid vaevalt jõudnud tutvuda õpetajate esimeste aabitsatega, kui sisse jooksis Pipi ja nõudis 2×2! Peamiselt aga tahtis ta saada väga olulist vaheaega – jõuluvaheaega. Vanaldane koolipreili pidi taaskord hakkama laste abil Pipile selgitama koolis käimise põhitõdesid ja kooli korraldust. Lapsed teadsid juba väga hästi, millised tunnid koolis toimuvad ning ka jõuluvaheaeg on veel kaugel.
Kuid ega Pipi ei olnud tulnud sellel päeval kooli tühjade kätega, oh ei! Ta laotas oma kohvri sisu põrandale laiali ja hakkas sealt kõiksugu asju välja kühveldama, nt taskulamp, luup, kork, haamer, üksik suss (teise oli ta tee peal muidugi ära kaotanud) ja Spunk. Pipil oli raskusi ka korraharjumustega – ei suutnud ta pudeliski paigal püsida, rääkimata siis sellest et ta jagaks teistega enda kaasa võetud õuna, mida matsutas hoopis ise süüa ning ise samal ajal rääkides.
Vanaldane koolipreili kontrollis igaks juhuks ka Pipi teadmisi, kuid P-tähte Pipi ei tundnud, S-täht oli hoopis Aafrika boamadu ja I-täht oli hoopiski post kärbse kakaga.
Kokkuvõtteks leidis koolipreili, et Pipi ei ole kooliks veel valmis ning tulgu ja proovigu järgmine aasta uuesti.
Lepatriinu rühma 6-7a lapsed arutasid ka rühmas selle üle, mille poolest erineb kool lasteaiast. Siin mõned laste tähelepanekud:
Lasteaias peab lõuna ajal magama, koolis ei ole unetundi.
Koolis käimine on kohustuslik. Lasteaias ei pea käima, aga võib.
Koolis oled pool päeva, aga lasteaias pead olema hommikust õhtuni.
Lasteaias saab mängida, koolis peab õppima.
Koolis on palju erinevaid tunde nagu loodusõpetus ja keemia. Lasteaias on vähem tunde.
Lasteaias saab õues olla. Mõnes koolis ei lubata vahetunni ajal õue.
Lasteaias ei saa olla telefonis, aga koolis saab olla vahetunni ajal telefonis.
Koolis on lastel neli vaheaega, lasteaias ainult suvepuhkus.
Koolis peab laps palju kauem aega keskenduma. See on see, et peab rohkem süvenema.
Koolis kui õpetaja pahandab saadetakse laps ukse taha seniks kui ema ja isa kooli tulevad. Lasteaias õpetaja riidleb.