Linnupesa lasteaed pälvis kolmanda rohelise lipu (juuni 2021)

Roheline lipp, sertifikaat ja kingitus

Linnupesa lasteaed kuulub ülemaailmsesse Rohelise kooli võrgustikku juba aastast 2016. Rohelise kooli programmi laiem eesmärk on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Edukat programmis osalemist tõendab haridusasutusele omistatav ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud keskkonnamärgis “Roheline lipp”, mille omamist tuleb iga kahe aasta järel taas värskendada.

Käesoleval kevadel sai lasteaed rõõmsa teate, et esitatud taotlus on heaks kiidetud ning kolmandat korda on Linnupesa lasteaia tegevust tunnustatud Rohelise lipuga. Neli aastat tagasi saime esimese lipu, mis tähendab, et nii siis kui ka edaspidi on laiapõhjaline keskkonnaharidus lasteaiaelus olulisel kohal.

Hetk virtuaalselt konverentsilt, mil lasteaia nimi rohelipu saajana maha hõigati

4. juunil toimus virtuaalne võrgustiku tunnustusüritus-konverents, kus lipud sümbloolselt üle anti. Sõna võttis ka Rohelise kooli patroon, vabariigi president Kersti Kaljulaid, jagati kogemusi Malaisia Rohelise kooli võrgustikust ning loengu pidas tuntud zooloog Aleksei Turovski.

Virtuaalset konverentsi saab täies mahus järele vaadata Rohelise kooli Facebooki lehelt.