Killukesi õppeaastast: Kunksmoori nädal Lepatriinude rühmas

Kunksmoor saabus laste juurde

Jaanuaris ja veebruaris lugesime lastele A. Perviku raamatut „Kunksmoor“ ja lastele meeldis see väga. Otsustasime, et peame moori endale rühma külla kutsuma.  Moor saabuski kohale õhupalliga ja suure kotiga. Koti sees oli tal ravimtaimed tee ja aurude tegemiseks.

Kunksmoori tark raamat ja tervistadad aurud

Lapsed said valida millist auru Kunksmoor teeb. Mõned lapsed tahtsid auru ilusate unenägude jaoks, mõned jälle auru õues pilvede hajutamiseks. Lõpuks otsustati ühiselt teha lustimise auru ja see mõjus kohe. Jalad hakkasid iseenesest kepslema sutsi-satsi taktis. Kui tantsud tantsitud tegi moor koos lastega rahustavat teed. See koosnes õunakoortest, vaarika vartest, mustasõstra lehtedest, mündist ning pihlakamarjadest. See oli hea tee. Eriti maitsev koos meega.

Lapsed said ka Kunksmoorile küsimusi esitada. Mõned küsimused ja vastused näiteks:

  • Miks sul nii lühike nina on? Kunksmoor: ma arvasin, et te hakkate mind kartma ja sellepärast tegin kodus nina lühendamise auru. Ärge muretsege, kui saarele tagasi lähen kasvab nina jälle pikemaks.
  • Miks su maja puu otsas on? Kunksmoor: Kõrgelt paistab kaugemale ja kohe on näha merehädalisi keda peab päästma.
  • Miks sul praegu lühikesed juuksed on? Kunksmoor: Palliga lennates puhub alati suur tuul ja siis pikad juuksed on kogu aeg näo ees ja ma võin õigest kohast mööda lennata. Sellepärast kapten Trumm mu juuksed ära lõikaski, et ma kindla peale teie juurde kohale jõuaks.

Kunksmoori seltsis möödus hommik kiiresti ja lõbusalt. Juba järgmisel päeval ootas ees veel üks laste lemmiktegevus – viktoriin „Kunksmoori“ raamatu ainetel.

Leptariinude õpetaja Esta