Vabariigi aastapäev 25.02.19

Eesti sünnipäeva tähistamiseks kogunesid Pääsupojad ja Sirtsud muusikasaali. Saal oli pidulikuks puhuks kaunistatud lippude ja rukkililledega. Direktor Karin ütles avasõnad ning peale seda kõlasid laste esituses teemaatilised laulud ja luuletused ning Sirtsude õpetaja Astrid rääkis lastele veidi Eestist, korrati üle rahvuslikud sümbolid ja lapsed nägid meie rahvuseepost „Kalevipoega“.

Seljakott oli suur ja mahukas!

Vabariigi aastapäeva puhul olid lasteaeda külla tulnud kodutütred. Kodutütred on tütarlaste vabatahtlik isamaaline Kaitseliidu noorteorganisatsioon. Meile tulid kodutütarde tegevust tutvustama rühmavanem Merle koos kahe organisatsiooni kuuluva neiuga. Lapsed said näha videot kodutütardest. Erilist põnevust pakkus aga see, kui tüdrukud oma seljakotid lahti pakkisid ja varustust näitasid.

Paraadi avamine

Kui saalis toimuv aktus on mõeldud koolieelikutele, siis teised rühmad kogunesid veidi hiljem õues, et pidada maha aastapäeva paraad. Kõige ees marssis vabatahtlik Anton lipuga ning marsimuusika saatel kõndis kogu lasteaiapere auringi ümber maja. Isegi kõige pisemad pidasid teekonna vapralt vastu.