Helkuripuu avamine koos Lõvi Leoga 28.10.19

Talveajale üleminekuga algab aasta kõige pimedam aeg. Just nüüd on väga oluline uuesti meelde tuletada, et kõikidel inimestel on kohustuslik kanda helkurit – see on kõige lihtsam ja odavam elupäästja!

Lõvi Leo

Linnupesas on mitu aastat olnud õue peal helkuripuu ja ei ole ka see aasta teistsugune. Helkuriteemalisele üritusele tuli laste rõõmuks kohale Lõvi Leo, keda saatis noorsoopolitseinik Siiri. Lapsed kogunesid õue staadionile ning koos korrati üle, miks on helkur vajalik ja kuhu see peaks olema kinnitatud, et temast ka kasu oleks. Paljude laste riietele on helkurid juba külge õmmeldud ja seega on nad liikluses kenasti nähtavad. Küll aga on vaja üle vaadata üle emmede ja isside õueriided, sest ka nende turvalisus on ütlemata oluline. Kui need tähtsad punktid olid meelde tuletatud, oli Lõvi Leo nõus koos lastega tantsu lööma!

Kõik helkurid riputati üles, et need oleks käepärast võtta.

Kui jutud räägitud ja tantsud tantsitud, oli aeg helkurid puu külge kinnitada. Iga rühm otsis õuealalt üles kotikese helkuritega ning nii need puud ehitud saidki. Tähtis on aga teada, et mitte puud ei vaja helkureid, vaid ikka inimesed! Seega – kui sul on helkur kadunud või koju jäänud, siis võta julgelt oksa küljest üks meelepärane helkur ja kinnita riietele. Ja ikka paremale poole, 50-80cm kõrgusele maapinnast, sest just sealt näeb seda autotulede valguses kõige paremini :)

Lapsed said koos Lõvi Leoga pilti teha ning koolieelikutele avanes ka eksklusiivne võimalus istuda sisse politseiautosse ning kuulata, kui kõvasti kõlab sireen.

Aitäh Politsei- ja Piirivalveameti Mustamäe-Kristiine piirkonnagrupile, kellega koostöös Lõvi Leo Linnupesasse jõudis!