Kallistamise päeva tähistamine koos Südamekese lasteaiaga 21.01

21. jaanuari hommikul sai Päikesekiire laps omale tähtsa ülesande – valmistada päike, millel on kalli käed. Kui kõik lapsed said oma soojad tunded kunsti valada võtsime ette teekonna Südamekese Lasteaeda, et tähistada “Kallistamise päeva”.

Startisime lasteaia juurest nr 23 bussiga ja Tondi peatuses jätkasime teekonda trammiga. See oli väga vahva kogemus mitmelegi meist – kes avas esimest korda nupust trammi uksi, kes polnud üldse trammiga sõitnud. Kui me bussiga saime sõita kaks peatust, siis trammiga vaid ühe, aga väga vahva oli ikkagi.

Südamekese lasteaias üheskoos kallistamise päeva tähistamas

Pärast pisikest jalutuskäiku märkasimegi Südamekese lasteaeda. Meid tervitas muusikaõpetaja Meeli ning Lõvikutsikate rühm. Koos mängisime selliseid toredaid mänge nagu “Kallistamise mäng”, “Pime tedrelaskja”, “Pimesikk”, “Must ja valge”, “Tummade keel ehk mu mütsil on kolm nurka”, “Kallistamise kull”. Veetsime mõnusalt aega ning siit-sealt oli kuulda, et lapsed olid vaimustuses ning neile väga meeldis.

Pärast vahvat grupikallit suundusime taaskord koduteele. Püüdsime kinni retrotrammi ning saime taaskord ühe peatuse “kodu” poole sõita. Edasi jätkasime teekonda jalgsi, et saaks ära jäänud liikumise tunni asemel oma liikumise mõnusalt tehtud. Meie lapsed olid tagasi jõudes rõõmsad ning koos arvasime, et selliseid vahvaid kohtumisi võiks teinegi kord korraldada. Meie laste saatjateks oli peale Eve ja Liisi ja vabatahtlikud Anton ja Maryna, kes meie ühisest väljasõidust ka palju rõõmu tundsid.