Lasteaia sünnipäev (12.11.2024)
Novembrikuus jõudis jälle kätte aeg tähistada lasteaia sünnipäeva. Linnupesas on lapsed tegutsenud juba 57 aastat! Sünnipäeva puhul toimus lustakas hommikupoolik erinevate tegevustega. Rühmad liikusid lasteaia hoones ja said selle käigus laulda, tantsida, mõistatada, värvida ning fotonurgas erinevate aksessuaaridega pildistada. Kõik lapsed said ka küpsistest valmistada sünnipäevatordi.
Lepatriinu rühma lapsed pakkusid välja, mida nad lasteaiale sünnipäevaks kingiksid: raamatuid, palju rõõmu, uue lipu, kosmose seinapildi, mänguauto, uued tulekustutid ja Elsa nuku, oma rühma uue diivani, palju legosid, õhupalle ja päris ehtsa suure bussi, millega saaks ekskursioonile sõita :)
Palju õnne Linnupesa!
Linnupoegade rühm tutvus põneva hobiga (28.10.24)
Linnupoegade rühma lapsed said tutvuda rühmakaaslase Herman Lukase hobiga, milleks on motosport. Saime teada, millist varustust peab kandma, et endale mitte viga teha. Samuti saime teada, kui oluline on motospordi juures füüsiline vorm ning pidev mõttetöö.
Julgustame ka teisi peresid lasteaeda tulema ning lapse rühmakaaslastele toredaid hobisid tutvustama. Lapsed olid elevil ning said palju uusi teadmisi.
Päiksekiire tegemised (oktoober 2024)
Sel õppeaastal keskenduvad Päikesekiired tervisele ja heaolule.
Head sisekliimat meie rühmas aitavad tugevdada “Kiusamisest vabaks” programm, mille raames toimuvad karude koosolekud. Koosolekutel saame omavahel koos Sõber Karuga arutada erinevate küsimuste üle, näiteks: millal ma lähen lasteaiast rõõmsana koju? Millal kurvana? Millal ma ennast üksikuna tunnen? Kuidas ma teistest hoolin? Kuidas lahendan olukorda, kus kaaslasele tehakse ülekohut?
Nii need kui ka paljud teised küsimused saavad iga koosolekuga laste jaoks üha selgemaks. Seeläbi õpivad lapsed mõistma iseenda tundeid ning lahendama igapäevaoludes esinevaid situatsioone.
Sõber karu on hea vahendaja. Sõber Karu kasutatakse ka üksteise lohutamiseks. Ajaga on lapsed aru saanud, et lohutajaks ei pea olema alati täiskasvanu, vaid et ka lapsed ise saavad kaaslase lohutamiseks midagi ette võtta.
Päikesekiirte jaoks on oluline osata anda esmaabi. Selleks on Päikesekiired harjutanud valjuhäälselt appi karjumist, teavad, kuidas helistada 112 ja mida rääkida ning oskavad hinnata vigastusi ja peatada verejookse.
Juba kolmandat aastat osalevad Päikeskiired Suukooli projektis. Kui esimesel aastal õpetaja vaid kontrollis ja märkis graafikusse, kas laps peseb hambaid kaks korda päevas, siis nüüd pestakse hambaid peale lõunasööki. Nii lapsed kui vanemad on selle projektiga väga rahul!
Päikesekiire õpetaja Eleriin