Kohatasuvabastus 11.03-30.04.2021

Tallinna linnavalitsuse otsus näeb ette lapsevanematele Tallinna lasteaedades käivate laste kohatasu vabastust alates 11. märtsist kuni 30. aprillini. Loe täpsemat infot SIIT.

Lasteaia suvine sulgemine 2021

2021. aasta suvel on Tallinna Linnupesa Lasteaia suvise sulgemise periood  05.07 – 01.08.2021

Päikesekiire rühm uudistab aasta linnu kuldnoka tegemisi

Meie rühma aknast paistab hästi kaks pesakasti, millest ühes oleme juba ka toimetamist märganud. Nii aknast meie aasta lindu jälgides tekkis paratamatult mõte, mis ta seal kastis toimetab. Sinna sisse me ju ei näe. Õnneks ei ole meil vajagi, meie eest on töö ära tehtud ning BirdLife Estonia YouTube kontolt võivad kõik soovijad kuldnokkade askeldamist pesakastis jälgida. Nii tegime ka meie, piilusime, kuidas nad oma pesakastis magavad, kuidas vaikselt pesa jaoks ettevalmistusi teevad ja ennast puhastavad.

Lapsed vaatavad pesakasti lasteaia õuealal

Kui pesakasti kaamera jälgimine enam huvitav polnud- linnukesed olid pikalt kadunud, arvatavasti sööki püüdmas või ümbrust kaardistamas, otsustasime ka endale linnukesed joonistada. Lisaks tegime oma linnukestele ka pesakastid, et neil oleks ka võimalik vajadusel puhkama minna. Neid näete meie aknal asuvast galeriist.

Jalutuskäigul oli rõõm pesakaste leida

Meie hoovialal olevad pesakastid on meil kõik üle vaadatud ja nii tekkiski plaan minna kaema, mis meie lähiümbruses toimub. Jalutuskäigul kuulsime palju linnulaulu ja kohtasime ka erinevaid linde, asume ju ikkagi linnu asumis. Ühes hoovis märkasime garaaži külge kinnitatult kolme pesakasti. Tore, et ka kohalikud elanikud ootavad oma õuele linnukesi. Soovitame ka teil minna kodukanti jalutama ning vaatama, mis linnukesi kohtate. Ehk on ka teil võimalus märgata meie aasta lindu – kuldnokka. Siinkohal on ka hea meelde tuletada, et lindudele saia toitmine on keelatud, see mõjub neile väga halvasti.

2 aastased Päikesekiired

Piilupoegade rühm alustas Kiusamisest Vaba Lasteaia metoodika rakendamist

Piilupoegade rühma lapsed said jōuluvanalt kingiks väikesed lillad karud. Kuu aja jooksul said karud laste kodudes endale riided selga ja jōudsid tagasi lasteaeda. Siin ootas neid ees suur lilla karu ja mōnus punutud korv karudele pesaks.

Iga lapse karu leidis koha mõnusas pesas

Esimesel KVL koosolekul oli tore näha, et kōik lapsed tundsid oma karu ära. Mōned tundsid ka sōbra oma. Esimesel koosolekul tervitas lapsi loomulikult ka suur karu. Lapsed said vōimaluse teistele kirjeldada, millised on tema karu riided, kuidas ja kelle abiga need valmisid. Kuulasime ka plaadilt laulu “Mina aitan”, mis saab olema meie KVL koosolekute alguslauluks. Juba järgmisel koosolekul vōtsime uueks osaks ka massaazi, mida lapsed tegid oma karudele. Ōpetaja näitas suure karu peal ette ja sinna juurde käis ka massaazi lugu.

Pōnev on näha, et ka igapäevaselt lapsed käivad oma karusid vaatamas, üks laps on ka oma karuga vestelnud. Juba esimesel koosolekul said lapsed teada, et tema väike karu on alati valmis kuulama lapse rōōme ja muresid.

Pöialpoisid ootavad kevadet

Pöialpoisid osalevad fantaasiavõistlusel“ KEVAD“, mida korraldab lastesaade Lastetuba. Oli põnev panna lapsed ühe nööriga kirjutama tähti. Nüüd loodame, et võidame :)

Etlemiskonkurss “Eesti keele kaunis kõla” toimus video vahendusel (märts 2021)

Traditsiooniline etlemiskonkurss “Eesti keele kaunis kõla” toimus käesoleval kevadel olenemata piirangutest. Nagu juba tavapäraseks saanud, tuli appi kaasaegne tehnoloogia. Veebruari keskpaigaks valisid rühmad endi hulgast esinejad välja. Lapsed lugesid õpitud luuletusi saalis videokaamera ees. Et natuke ikka esinemistunnet tekitada, oli saalis veel lisaks teised esinejad – turvaliselt distantsi hoides. Ka küllatulnud Pipi kandis maski, just nii nagu praegu peab.

Rühmas sai igaüks oma lemmikule hääle anda

Esitusi hindas lasteaia töötajatest koosnev žürii. Piirkondlikku eelvooru pääsesid edasi Jakob Piilupoegade rühmast, Samuel Naerulindudest ning Marlene Laululindudest. Nende esitustest filmitud videoklipid saadeti edasi Kristiine eelvooru.

Tavapäraselt on ka rühmakaaslased saalis laste esitusi vaatamas. Sel aastal said videoklippe näha kõik rühmad ning sel moel toimus ka publiku lemmiku valimine. Kõik aiarühmad vaatasid esitusi oma rühmas ning valisid oma suurimad lemmikud. Publikuauhinna said Laura Piilupoegadest ning Marlene Laululindudest.

Ülelinnalise konkursi lõplikud tulemused on üleval Tallinna Haridusameti kodulehel.

Sportlik vastlapäev 17.02.21

Üle mitme aasta saime rõõmustada selle üle, et vastlapäeva õnnestus pidada nagu kord ja kohus – suure lume ja korraliku kelgutamisega. Kõik rühmad said osa toredast vastlatrallist, mille käigus võisteldi teatevõistluses, tantsiti, lauldi, mängiti lõbusaid mänge ja muidugi ka lasti liugu.

Kelgutamisel juhendasid lapsi meie armsad vabatahtlikud – Ebba Hollandist ja Beyza Türgist.

Lõbus pallide kandmise mäng sobis hästi väiksematele lastele.
Beyza ja Ebba aitasid lapsi kelgutamisel ning mõõtsid liugude pikkust.

Kukulinnud püstitasid skulptuuri jänesele (29.01.21)

Ühiskonnas aktuaalsed teemad jõuavad ka lasteaeda – nagu hetkel on lugu igasuguste skulptuuridega. Ikka ja jälle võib lasteaia õues näha kerkimas erinevatele nähtustele pühendatud teoseid. Meie omad on küll enamasti ajutised, aga see eest väga toredad :)

Siin võib näha Kukulindude ehitatud jänese skulptuuri. Me pole oma õuealal elavat jänest talvisel ajal päris pikalt kohanud, aga tema auks see kunstiteos püstitada tundus igati asjakohane. Küllap kevade saabudes saame jälle elusa jänesega kokku.

Laululindude Halloween 29.10.2020

29. oktoobril pidasid Laululinnud halloweeni. Juba hommikul vara võis hämaras rühmas kuulda vastavat muusikat.

Hommikusöögiks olid kostümeeritud tegelased kohal. Söögisaalist tulles läbisid kõik pimesi põnevat labürinti, kus tuli kuulmismeelt kasutades raja läbimiseks roomata ja ronida. Rühmas oli üles seatud fotosein, mille taustal sai iga kostüümis laps lasta endast pilti teha.

Järgnev ülesanne oli moodustada grupid, kellega koos hakati lahedama erinevaid mõistatusi. Iga grupp käis läbi viiest punktist. Esimene punkt rühmatoas oli ristsõna lahendamine. Järgmisena mindi tehnoloogia nurka, kus lapsed kuulasid erivärvi elektrooniliste pesulõksude peale salvestatud sõnu ning kirjutasid need paberil õiget värvi ruudu järele. Siis liiguti koridori, kus sai käe pista musta kasti, mille sees tuli kompamise kaudu ära tunda tuttavaid asju. Selleks, et kasutada ära kõiki ruume, olid matemaatilised tehted pandud wc kabiini seinale. Igale tehtele oli vaja ruumi ära peidetud numbrite näol leida õige vastus. Viienda punkti laua peal oli iga lapse jaoks üks paber suure valge kõrvitsa pildiga. Lapsed said valida endale meeldivad värvimisvahendid ning kaunistada kõrvits enda soovi järgi.

Kui kõik punktid olid läbitud, hakkas kõht tühjaks minema. Algas viineripirukate valmistamine. Iga tegelane sai endale teha viineripirukast muumia. Varsti oli tuba mõnusat piruka lõhna täis ja oligi aeg neid proovida. Ise tehtud pirukad maitsesid väga hästi. Muidugi ei puudunud halloweeni juurest hirmsa ja põneva välimusega maiustused.

Laululindude õpetaja Marin

Õpetajate päev 5.10.2020

Linnupesa õpetajaid sai sel aastal tervislikult värskes õhus tervitatud.

Alustasime kerge liikumisega vabas õhus – orienteerumisel põhinev meelelahutuslik maastikumäng meeskondades lasteaia õuealal.

Nuputamisülesandeid oli vahelduseks ka endal tore lahendada

Õpetajad said end proovile panna üsna mitmes valdkonnas, mida nad isegi lastele pakuvad – õuealal kaardi järgi orienteerumine, punktides matemaatika, kompimisülesannete lahendamine, piktogrammidelt  Eesti filmide pealkirja arvamine, laulusõnade fraaside jätkamine ja tähtede moodustamine kehadest ning ümbritsevast materjalist. Tähtedest saigi lõpuks kokkuvõtte päevale – KAUNIS PÄEV.

Õpetajate päeval peame meeles Linnupesa tööjuubilare. Sel aastal oli arv rekordiline. Oma tööjuubelit tähistasid:

15 aastat:
Õpetaja abi Lilian kokka
Õpetaja assistent Eve Halanurm
Õpetaja Raili odraks
Lasteaia majandusjuhataja Anne Veetamm

20 aastat:
Õpetaja Pille Prükk

25 aastat:
Õpetaja Esta Tubalkain

30 aastat:
Liikumisjuht Ingrid Künnapas

Linnupesa lasteaed esitas sel aastal Aasta õpetaja 2020 konkursile kaks meie parimatest parimat õpetajat:
Liis Vääna
Esta Tubalkain

Tallinna Noore õpetaja 2020 konkursile sai esitatud Linnupesa usin, rõõmsameelne noor õpetaja – Anni Tungel.

Õpetajate tuju hoidsid sel tähtsal päeval üleval noored rahvatantsijad tantsurühmast Kiili Kirjud. Ülisooja vastuvõtu sai Maaria-Liis Ilusa laulule loodud noore autori Marion Kiil’i tants Kuldne Põld.

Magusa üllatusega tervitas taas Kristiine Linnaosavalitsus, kes toimetas meieni kauni ja maitsva tordi.

Täname kõiki toetajaid!

Soovime Linnupesa õpetajatele ja kõigile lastega toimetajatele indu, rõõmu, huvitavaid ideid oma töödes ja tegemistes!