4 lasteaia perede ühine TORE orienteerumine 24.09

Äsjalõppenud Euroopa Spordinädal tõi lasteaedadesse palju liikumist tähtsustavaid üritusi. 24. septembril toimus juba neljandat aastat järjest Euroopa Spordinäda raames nelja Kristiine linnaosa lasteaia ühine ettevõtmine – TORE orienteerumine. Osalesid Linnupesa, Tihase, Vindi ja Kristiine lasteaed.

Sõna TORE on lühend pikemast pealkirjast, mis kõlab järgmiselt: Tervislik Orienteerumise Retk Enda pere ja sõpradega. Pealkiri võtab kokku sündmuse sisu.  Üheks pärastlõunaks avavad kõik neli maja enda õueala ka teiste lasteaedade peredele ning seavad üles põnevad temaatilised tegevused. Pered orienteeruvad ühest lasteaiast teise ning saavad koos tegutsedes midagi uut kogeda ja õppida.

Kes on Läti rahvuslind?

Seekordse orienteerumise teema oli „Aeg rännata!“. Pealkiri oli inspireeritud spordinädala juhtlausest „Aeg liikuda!“, kuid liikumisele on lisatud Eesti naaberriikide tundmaõppimine. Iga lasteaia õuealal said osalejad põnevate tegevuste kaudu teada midagi meie lähiriikide kohta. Näiteks pidi mitme variandi hulgast leidma Soome lipu või mõistatama, mis spordiala on Rootsis kõige populaarsem. Linnupesa õuealal saadi uusi teadmisi Läti kohta. Et paberit kuluks vähem, tuli iga tegevuse juures nutivahendiga skaneerida QR-kood, mis otsekui võluväel ülesande juhendi ekraanile manas. Selline tänapäevane lahendus võeti perede poolt hästi vastu.

Kõik neli lasteaeda saidki läbi käidud!

Iga lasteaia juures sai raja läbinud laps enda käe peale ühe tähe, millest kokku tuligi sõna TORE. Oli vahva näha lapsi, kes jõudsid kõik neli lasteaeda läbi käia ja tähed kokku koguda.

Osalejaid oli palju ning julgelt võib väita, et sajad inimesed said sellel õhtul tavapärasest rohkem värskes õhus liikuda.