Tantsurännak Linnupesas 25.05.21

Ajad on isesugused. Reisikohvrit praegu pakkida pole mõtet. Rännata saame näiteks mõttes,  virtuaalselt või hoopis muusikas. Tallinna Linnupesa Lasteaed leidis veel ühe viisi rändamiseks – tantsides. Lasteaial on selleks mitu põhjust. Esiteks oleme Rohelise Kooli keskkonnaharidusliku võrgustiku liikmed ning üks sealseid olulisi teemasid on globaalne kodakondsus. Globaalne kodakondsus hõlmab endas muuhulgas teiste rahvaste kultuuriga tutvumist. Teine põhjus on käimasolev rahvusvaheline koostööprojekt, mille käigus teeme tihedamat koostööd Euroopa partnerlasteaedadega. Seetõttu realiseerus idee meie Eesti tantsudele lisaks õppida selgeks mõned naaberriikidest pärinevad tantsud.

25. mai hommikul rändasimegi tantsides läbi päris mitu riiki. Õuestaadioni ümber kogunesid kõik rühmad, et üksteisele esineda ja koos liikumisest rõõmu tunda. Staadionile liiguti Sabatantsu tantsides. Sealt edasi tantsisid kevadest suvesse kõige pisemad rühmad tantsuga „Kevadel“. Siis võttis pidu rahvusvahelisemad mõõtmed, sest suuremad lapsed esitasid tantse, mis pärinevad Lätist, Leedust ja Venemaalt. Vene tantsuks oli valitud rahvatants Светит месяц, milles tähelepanelik kuulaja tundis ära meile hästituntud „Kaks sammu sissepoole“. Oli põnev avastada, et just sellel vene rahvamuusikal põhineb meie populaarne laulumäng.

Kui sai läbi käinud Lätimaa, lipsatud Leedumaale, põigatud Venemaale, siis lõpetasime tiiruga oma armsal Eestimaal. Tants „Tõmba Jüri“ viis külla Jürile, „Kägu“ tõi tunde, nagu matkaksime metsarajal ja kuulaksime käo kukkumist. Suured poisid esitasid eesti meeste aegadetaguse „Pulgatantsu“, mille on üles tähendanud rahvatantsuema Anna Raudkats.

Lõpetasime kõik koos rõõmsa polkaga, et liikumist ikka au sees hoida.

Lastele õpetasid tantsud selgeks liikumisjuht Ingrid, muusikaõpetajad Kaiu ja Anu ning direktor Karin.

Meie tantsupäevast ilmus artikkel 2021 juuni Kristiine linnaosa lehes.