Taimetervise hommik 23.09.2020

Kolmapäeva, 23 septembri hommikupoole veetsid Laululinnu ja Lepatriinu rühma lapsed õuealal koos Põllumajandusameti toredate külalistega, saades teada, et ka taimedel on tervis ja mida saaks igaüks teha, et taimed püsiksid terved ja tugevad.

Nimelt on käimas (2020 aasta) rahvusvaheline taimetervise aasta ja selle käigus on Põllumajandusametil valminud õppematerjalid ja õppetegevus ka lasteaialastele.

Kohver uuriti põhjalikult läbi ning leiti palju sellist, mida kaugest riigist tagasi tulles ei tohi kaasa tuua.

Oma tegevust alustasid lapsed Havailt naasnud direktori reisikohvri läbivaatusega. Selgus, et kohvris on palju sellist kraami, mida võõralt maalt kaasa tuua ei tohi. Kõik said teada, et: taimedes võivad peituda kahjurid ja haigused ning reisilt ei tohi kaasa tuua taimi, nende seemneid, vilju ega õisi.

Uuriti ja vaadeldi töövahendeid ning putukaid.

Lapsed said Põllumajandusameti inspektori kombel taimi uurida, vaadeldi koos inspektorite poolt kinni püütud kahjurputukaid ja nende tegude tagajärgi puidu sees või vaadata piltidelt kahjustatud taimi. Lähemalt said lapsed näha putuka püüniseid ja inspektorite töövahendeid. Tuletati meelde kasulike putukate nimed ja vaadati nende pilte.

Lõpuks lahendasid lapsed ülesande või panid kokku temaatilise puzzle.

Kaitstes taimi, säilitame elu!

Direktor Karin