Rahvusvaheline mesilaste päev (22.05.23)

Head rahvusvahelist mesilaste päeva!!! 🐝🐝🐝

Selle päeva auks külastas meid Tallinna Mesinike Seltsi esindaja, kes rääkis meile kõige olulisemat meest, mesilastest, ja nende tähtsusest ökosüsteemis, inimese elus ja tervises. Meil oli väike, aga nii huvitav vestlus, lapsed jagasid seda, mida nad mesilastest juba teavad ning said hulgaliselt uut infot. Kõik soovijad said proovida mesilaste leiba ehk suira. Lisaks sai näha ja proovida, kuidas mesilassuitsu süüdata ja põlemas hoida. Aktiivne vestlus toimus küsimuste-vastuste vormis. Koolituse lõpus üllatas meie koolitaja Erki meid ja tõi mesinike kaitseriided, mida lapsed said proovida ja nendes pilti teha. Muljet avaldasid päris mesilased, keda sai läbi klaasi uurida. Lisaks oli igale osalenud rühmale terve purk maitsvat mett.

Aitäh Tallinna Mesinike Seltsile sellise suurepärase töö tutvustamise, meie laste toetamise ja õpetamise eest.

Esmaspäevast reedeni toimub Tallinna Linnupesa Lasteaias mesilasmaraton, mille käigus toimuvad kunstiüritused ja näitus.

Teksti autor ja ürituse korraldaja: vabatahtlik Eva