Projekt „5 meelt +1” Päiksekiire rühmas ja esimene väljasõit selle raames

Endla Lasteaias töötav Jhonatann kirjutas mulle selle aasta veebruaris ning kirjeldas projekti, mida ta tol hetkel kirjutas. Asi tundus põnev ja ajastus ideaalne. Tuli vaid loota, et komisjonile projekt meeldib. Nii see õnneks läkski ning maikuus oli selge, et sügisel alustame projektiga. Ettevalmistused alagasid varem. Saime Päikesejänku ja Endla lasteaia osapooltega kokku, panime plaani paika ja jäime sügist ootama. Plaan oli, et lapsed tutvuvad projekti käigus ühe teemaga süvitsi, õpivad uusi asju, käivad teemaga haakuvatel väljasõitudel ning lõpuks teevad ka ühe teleuudise.

Käes on sügis ja meie jõudsime tagasi oma esimeselt väljasõidult. Esimeselt just seepärast, et Noorteagentuurile (komisjon, kes jagab Soldaarsuskorpuse projekti raames Eestis Euroopa raha) meeldis meie projekt väga ja nad olid seda nõus pikendama ja rahastust juurde lisama.

Kus me siis käisime? Reede (11.10) hommikul startisime Kadaka teel asuvasse Liikluskeskusesse. Nagu nüüd juba aru võite saada on meie teemaks liiklus. Otsustasin liikluse kasuks, sest koolieelikutel on väga oluline mõista, mis rollis nemad liikluses on ning kuidas meie linnaliikluses turvaliselt hakkama saada. Kooli minnes peavad lapsed ühe hetkega suureks saama, vastutuse võtma ja lisaks paljudele teistele asjadele ka üksi liiklusesse sukelduma. Liiklus lihtsalt on teema, millel pikemalt peatuda.

Liikluslinnakus

Teoorias on meie lapsed väga tublid ning ka grupis liikudes näen, et enamus lastest on hoolsad liiklejad. Minu eesmärgiks on see teema lasteni tuua nii põhjalikult, et kooli minnes meie lapsed teistele eeskujuks oleksid.

Enne liikluskeskusesse minekut panime lastega mõistekaardile kirja, mida me juba liikluse kohta teame. Väljasõidul palju uut infot ei saanud, aga kinnistasime hoogsalt juba tuntud teadmisi. Esmalt alustasime teooriatunniga ning pärast seda sõitsime liikluslinnakus tund aega ringi. Liiklemine linnakus oli väga sujuv ning paljud lapsed võtsid jalakäija rolli. Vaatlesin kogu tegevust kõrvalt ja tundsin end päris hästi. Meie lapsed oskavad ka väljaspool lasteaeda end korralikult üleval pidada ning lõpuni viisakaks jääda. Minu mõtteid kinnitas ka Jhonatann, kes kiitis meie lapsi ja nende käitumist.

Täname Jhonatanni, Euroopa Solidaarsuskorpust ja Liikluskeskust.

Päiksekiire õpetaja Liis