Päiksekiirte ja Sirtsude ühine hommik 29.01

Suur ühine hommikuring

29. jaanuaril tulid Päikesekiirte rühmale külla Sirtsude rühma lapsed koos õpetaja Hediga. Koos istusime hommikuringi, meie suurimasse, 35 last ühises ringis. Alustasime vaikuseminutiga ning see häälestas meid mõnusasse koostegemise meeleollu.

Kuulasime ja mõtlesime kaasa. Õpetaja Hedi uuris lastelt, mis on varjupaik ja kuidas loomad sinna satuvad. Kuidas ja kas saab omale varjupaigast looma võtta ning kuidas aidata neid loomi, keda endale võtta ei saa, aga aidata siiski tahaksid. Koos tulimegi mõttele, et võiksime koguda vajaminevaid asju ja siis koos lastega minna kodutute loomade varjupaika ja need neile kinkida.

Pärast hommikuringi jagunesid lapsed kolme gruppi: Esimene grupp tegutses Päikesekiirte rühmas ning siin toimetasid 9 Sirtsu last koos 9 Päikesekiirega. Sirtsud proovisid ära vastutusrikka õpetaja ameti ning võtsid juhtimise üle. Üks ühele õpetati Päikesekiirte lastele, kuidas saab teha kodutute koerte fotost ja infost vahva ning pilkupüüdev brožüür. Suur kummardus Sirtsude lastele, kes võtsid endale nii raske ülesande ja selle suurepäraselt ära tegid. Kõik Päikesekiire lapsed said tööga hakkama ja seda just tänu tublidele “õpetajatele”.

Teine grupp tegutses söögisaalis ning nemad värvisid vigurpilte numbrite järgi. Seda gruppi juhendasid vabatahtlik Maryna ja assistent Pirje. Lapsed pidid olema väga tähelepanelikud ja numbri talle vastavat värvi värvima. Kõik said ette antud ülesandga hästi hakkama.

Kolmas grupp tegutses Sirtsude rühmas Õpetaja Hedi juhendamisel. Seal said lapsed youtube’st vaadatud juhiste järgi samm-sammul koera joonistamist õppida.

Taaskord oli meil meeleolukas ja vahva päev ning tõdesime, et lapsed töötavad gruppides usinasti kaasa ning on omavahel väga vahvad ja abivalmid. Kindlasti teeme selliseid “projektpäevakesi” veel.