Päiksekiire rühm Saula siniallikatel 3.10.19

Neljapäeval, 4. oktoobril, startisid Päikesekiired Saula siniallikate juurde, et kaasa lüüa loodusprogrammis “Salasilmad võlumetsas”.

Meile sattus väga äge bussijuht, kes kohe bussi sisenedes tuju rõõmsaks tegi. Tervitas meid uhkelt ja kõik poisid said ka tugeva käepigistuse. Kui bussis istekoht valitud ja turvavöö peal võis sõit alata.  Koheselt kerkis üles ka küsimus: “millal süüa võib?” See on vist bussi istumisega kaasnev nähtus sest me tõusime pool tundi tagasi hommikusöögilauast ja see ei olnud enam kellelgi meeles. Buss vuras Siniallikate poole ja meie selle sees.

Allikateni viiva matkaraja alguses asuvas parklas kohtusime retkejuht Helenit. Taaskord tõdesime, et inimesed, kes armastavad oma tööd, on säravad. Heleni juhtimisel saime teada, et metsas on kolm tähtsat reeglit- karjudes ei kuule loodushääli; kõik, mis me metsa viime, tuleb ka tagasi tuua ja metsast midagi kaasa ei murra.

Selgeks sai ka see, et räägib see, kelle käes on metsamikrofon. Metsamikrofon, küsite te hämmeldunud silmil. Kohe selgitan! Metsamikrofon on maha kukkunud puuront, millel on võluvõimed. Tema annab loa rääkida. Kellel on metsamikrofon, see saab rääkida. Teised austavad seda ja on vaikselt ning kuulavad. Uskuge või mitte, aga selle mikrofoniga tekkis sarnane lavanärv, mis tavalist mikrofoni kasutades. Saime seda omal nahal tunda. 

Programm kestis kaks tundi ja selle jooksul me matkasime, tegime mägironimist Eesti moodi, leidsime üles kolm erivärvi allikat, mis kokku moodustasid trikoloori, mängisime, kuulasime loodust ja retkejuhti, käisime läbi võluväravate ja saime soovida ning saatsime oma muremõtted koos nukk Metsikuga metsa.

Sellest käigust jääb veel kindlasti meelde, et haldjad annavad heal meelel allikatest puhast joogivett, mis tervendab ja ravib, aga vastutasuks tuleb alati ka endal midagi loovutada, olgu selleks siis raha, vili või raskemal ajal juuksekarv. 

Meie lapsed teevad nüüd vahet samblikul ning samblal. Kas teie teate, kuidas eristada sammalt samblikust? Ei tea? Tule Päikesekiirte rühma ja uuri järgi.

Täname KIKi, Loodusmaa retkejuhti ja Taisto bussijuhti! Oli vahva hommikupoolik.

Päiksekiire õpetaja Liis

Transpordi ja programmi maksumus kaeti Keskkonnainvesteeringute Keskuselt toetuse saanud projekti “Linnupesa lapsed loodushariduse programmi abil keskkonnateadlikuks” vahenditest.