Päikesekiire rühm uudistab aasta linnu kuldnoka tegemisi

Meie rühma aknast paistab hästi kaks pesakasti, millest ühes oleme juba ka toimetamist märganud. Nii aknast meie aasta lindu jälgides tekkis paratamatult mõte, mis ta seal kastis toimetab. Sinna sisse me ju ei näe. Õnneks ei ole meil vajagi, meie eest on töö ära tehtud ning BirdLife Estonia YouTube kontolt võivad kõik soovijad kuldnokkade askeldamist pesakastis jälgida. Nii tegime ka meie, piilusime, kuidas nad oma pesakastis magavad, kuidas vaikselt pesa jaoks ettevalmistusi teevad ja ennast puhastavad.

Lapsed vaatavad pesakasti lasteaia õuealal

Kui pesakasti kaamera jälgimine enam huvitav polnud- linnukesed olid pikalt kadunud, arvatavasti sööki püüdmas või ümbrust kaardistamas, otsustasime ka endale linnukesed joonistada. Lisaks tegime oma linnukestele ka pesakastid, et neil oleks ka võimalik vajadusel puhkama minna. Neid näete meie aknal asuvast galeriist.

Jalutuskäigul oli rõõm pesakaste leida

Meie hoovialal olevad pesakastid on meil kõik üle vaadatud ja nii tekkiski plaan minna kaema, mis meie lähiümbruses toimub. Jalutuskäigul kuulsime palju linnulaulu ja kohtasime ka erinevaid linde, asume ju ikkagi linnu asumis. Ühes hoovis märkasime garaaži külge kinnitatult kolme pesakasti. Tore, et ka kohalikud elanikud ootavad oma õuele linnukesi. Soovitame ka teil minna kodukanti jalutama ning vaatama, mis linnukesi kohtate. Ehk on ka teil võimalus märgata meie aasta lindu – kuldnokka. Siinkohal on ka hea meelde tuletada, et lindudele saia toitmine on keelatud, see mõjub neile väga halvasti.

2 aastased Päikesekiired