Liikudes terveks ja tugevaks!

Tallinna Linnupesa Lasteaed võttis teist aasta osa Euroopa spordinädalast ning korraldas iga päev liikumist aktiviseerivaid tegevusi.
Esmaspäeval, 12. septembril oli lasteaias jalutuskäigupäev. Pesamunade, Päikesekiire, Laululinnu ja Lepatriinu rühm jalutas ümber lasteaia, Kukulinnu, Sirtsude, Pääsupoegade ja Linnupoegade rühm tegid kvartalile ringi peale, Piilupoegade rühm käis Räägu pargis. Pöialpoisi ja Mesilinnu rühm sõitsid kõigepealt rongiga Nõmmele ja jalutasid läbi Nõmme parkmetsa Mustamäele, kust sõideti bussiga tagasi lasteaeda.
Teisipäeval, 13. septembril oli õuestantsimise päev. Tantsimisest võttis osa 9 rühma, sõimerühma lapsed tantsisid oma aiakeses hoogsalt kaasa. Kuna lasteaia selle õppeaasta eesmärk on sõnastatud motona Tunne oma juuri, kasutasime tantsudeks vanu laulu– ja tantsumänge. Laste puhketunni ajal kogunesid tantsuhuvilised töötajad lasteaia saali, kus õpetaja assistent Pirje õpetas salsa tantsusamme ja liikumisi.
Kolmapäeval, 14. septembri hommikul sõitsid 24 koolieelikut Viimsi 13. rannajooksule. Lapsed said kogemuse rannaliival jooksmises, mis on hoopis teistsugune kui staadionil joosta.
Kolmapäeva õhtupoolikul kell 16 toimus I TORE – üritus, mis tähendab Tervislik Orienteerumise Retk Enda pere ja sõpradega. Üritusse kaasati Vindi ja Tihase lasteaiad. Vanemad said oma lasteaiast kaasa orienteerumispassi ning liikusid teistesse lasteaedadesse, kus läbiti erinevad liikumispunktid. Passis olid küsimused tervise ja liikumise kohta. Lõpuks jõuti tagasi oma lasteaeda. Linnupesa lasteaiast osales 78 last ja 90 täiskasvanut ning 12 vilistlast, Vindi lasteaiast 19 last ja 30 täiskasvanut ning Tihase lasteaiast 13 last ja 21 täiskasvanut, seega on osalejad 263. Ürituse kordaminekule aitasid aktiivselt kaasa õpetaja assistent Kai ja õpetaja abi Maie. Usume, et sellest üritusest kujuneb kolme lasteaia vahva liikumisüritus.
Neljapäeval, 15. septembril toimus lasteaias iga-aastane spordipäev. Iga rühm läbis staadionijooksu, palliviske, kettaheite, kaugushüppe ja liikumismängu punktid. Lapsed said diplomi, vitamiiniampsud ja kõrremahla ning rühma liikluskalendri.
Nädala lõpetas reedene, 16.septembri aktsioon Kondimootoriga lasteaeda!, kus propageeriti jalgsi lasteaeda tulekut. Igas rühmas oli üleval tabel, kuhu lapsed said koos vanemaga märkida, kuidas nad lasteaeda tulid: jalgsi, rattaga, ühistranspordiga või autoga. Tabel tehti ka töötajatele. Eriti aktiivselt võtsid Pääsupoegade, Laululinnu, Sirtsude, Pöialpoiste ja Piilupoegade rühm. Üle poolte töötajatest tulid tööle jalgsi või tulles mingi maa ühistranspordiga ja siis edasi jalgsi. Õpetaja abi Anne tuli tööle rattaga.
Tervist edendava lasteaiana peab Linnupesa lasteaed igasügisesi spordinädalaid loomulikuks osaks õppe- ja kasvatustöös. Nädala lõpuks jätkus spordinädala tegemistest rõõmu ja rahulolu nii lastele kui täiskasvanutele.
Suured tänud liikumisjuht Ingridile spordinädala korraldamise eest!