Köögiviljakampaania Linnupesas

Tervise Arengu Instituudi köögiviljade kampaania koolidele ja lasteaedadele toimus 12. september – 2. oktoober 2016. Kampaania eesmärk oli mõjutada inimesi sööma vähemalt 3 portsjonit ehk peotäit köögivilju päevas. Kampaaniaga püüti anda praktilisi nõuandeid, nippe ja julgustust, selleks et köögiviljade tarbimist lihtsustada.

Ka Linnupesa lasteaias toimusid köögiviljakampaaniaüritused: köögiviljapäeviku täitmine (12.-16.09), joonistusvõistlus “Minu lemmik köögivili” (19.-23.09) ja näitus “Serveeritud köögivili” (27.09). 7.oktoobril lõpetati saalis köögiviljakampaania pidulikult ning tänati kampaanias osalemise eest kõiki rühmi väikese tänuampsuga, mängiti, mõistatati ja tantsiti. Lisaks said kiituskirjad lapsed, kes koos perega sõid kõige mitmekesisemaid köögivilju – need olid Tauri pere Naerulindudest, Oliveri pere Kukulindudest ja Rikardi pere Piilupoegadest. Kõige põnevamate ja isuäratavamate köögiviljaserveeringute eest tunnustati Lepatriinu rühma ja Pesamunade rühma.

Suured tänud tervishoiutöötaja Evale kampaania tegevuste korraldamise eest ja kõigile rühmadele aktiivse osalemise eest!

Tervise Arengu Instituut soovitab: Toitumine.ee lehel on värvi ise raamat lastele, mida on võimalik välja printida ja kasutada. Lisaks on lastele olemas ka tore muinasjutumaa, kus saab tervislikku toitumist läbi mängude õppida.