Killukesi õppeaastast: Pesamunade armsad karud

Pesamunade rühma meeskond käis sügisel toredal koolitusel “Kiusamisest Vabaks sõimerühmadele” (0-3 aastased lapsed). Meie rühm on lasteaias esimene kes on hakanud kasutama programmi “Kiusamisest Vabaks sõimerühmadele”.

Karud tulid meie rühma korviga aknalauale ja neil oli kaasas ka tore kiri

Koolituselt saime kaasa kohvri, kus olid sees erinevad materjalid lastega tegelemiseks. Kohvris olid emotsioonide kaardid, tegevuskaardid erinevatest situatsioonidest, cd plaat, lauluvihik, massaaži õpetused ja loomulikult armsad lillad karud lastele ja üks suurem karu õpetajatele.

Oluline on juba varakult hakata mänguliselt rääkima lastele õigest ja valest käitumisest. Lillade karudega saab läbi mängida erinevaid situatsioone, mis lasteaias igapäevaselt tekivad. Väikestel lastel läheb aega lasteaiaga harjumiseks ja väga hästi aitavad neid toredad lillad karud, kes on nende sõbrad lasteaias ja kellele saab igal ajal teha kalli ning võtta lohutuseks kaissu. Meie rühma lapsed väga naudivad karudega tegutsemist ja ka vabal ajal võetakse neid tihti mängudesse.