Kaisukarude pidu

Lepatriinude ja Laululindude rühma mudilased tähistasid armsa sõbra – kaisukaru 114- ndat sünnipäeva. Saali tuli kokku märkimisväärne hulk kaisukarusid koos oma väikeste saatjatega. Peoga ühines tilluke Mesilane, kes oli lahkesti nõus mõmmidega hullama. Pärast väsitavaid laule ja mänge tuli ka puhata. Mesimumm tegi ka väikese koolituse – KUIDAS ON HÄÄ TUTTU JÄÄDA /Karumõmmi unelaul/. Toreda idee ja miniprojekti autor oli Lepatriinude rühma õpetaja Esta Tubalkain, sellega ühinesid meelsasti Laululinnu rühma õpetajad, õpetaja abi, samuti Lepatriinude rühma õpetaja abi ja muusikaõpetaja Kaiu.

Laululindude rühma õpetaja Heli Kangur

FAKTE MEIE VÄIKESE SÕBRA, KARU KOHTA

– Kui mängukarul oleks aadlitiitel, kõlaks tema vapikiri järgmiselt: URSUS SEMPER FIDELIS ehk IGAVESTI TRUU KARU.

– Arktofiilia tähendab mängukarude kogumist, nii nagu kogutakse marke või liblikaid. See nimetus tuleneb kreekakeelsetest sõnadest arktos ehk karu ja Philos ehk sõber. Niisiis on arktofiil mängukarude sõber.

– Maailmas on üle kümne ainult mängukarule pühendatud muuseumi. Mängukarusümboolikat kasutab ka Tartu mänguasjamuuseum, nende maskotiks on karu Lillekäpp.

– 1994. aastal jõudis Guinnessi rekordiraamatusse maailma kõige kallim mängukaru nimega Teddy-tüdruk, kes müüdi oksjonil 110 000 inglise naela eest, see on umbes 2,7 miljonit Eesti krooni, jaapani ärimehele Yoshihiro Sekiguchile.

– Kõige väiksem kaisukaru on 8,5 mm kõrge. Selle liikuvate käppadega tillukese karu valmistas Inglismaal Halifaxis elav Lynn Lumb.

– Maailma suurim mängukaru on USAs Michigani osariigis 7,3 m kõrgune maa külge kinnitamata istuvas asendis karu. Kui karu seisaks püsti, oleks tema kõrgus 9,75 meetrit.

– Ameerikas kasutatakse mängukarusid politseijaoskondades, et aidata lastel rääkida oma traumaatilistest läbielamistest, samamoodi esitatakse haiglates mängukarude peal operatsioone, et vähendada lastel lõikuseelset hirmu.

Allikas: Tartu mänguasjamuuseum