Etlemiskonkurss “Eesti keele kaunis kõla” toimus video vahendusel (märts 2021)

Traditsiooniline etlemiskonkurss “Eesti keele kaunis kõla” toimus käesoleval kevadel olenemata piirangutest. Nagu juba tavapäraseks saanud, tuli appi kaasaegne tehnoloogia. Veebruari keskpaigaks valisid rühmad endi hulgast esinejad välja. Lapsed lugesid õpitud luuletusi saalis videokaamera ees. Et natuke ikka esinemistunnet tekitada, oli saalis veel lisaks teised esinejad – turvaliselt distantsi hoides. Ka küllatulnud Pipi kandis maski, just nii nagu praegu peab.

Rühmas sai igaüks oma lemmikule hääle anda

Esitusi hindas lasteaia töötajatest koosnev žürii. Piirkondlikku eelvooru pääsesid edasi Jakob Piilupoegade rühmast, Samuel Naerulindudest ning Marlene Laululindudest. Nende esitustest filmitud videoklipid saadeti edasi Kristiine eelvooru.

Tavapäraselt on ka rühmakaaslased saalis laste esitusi vaatamas. Sel aastal said videoklippe näha kõik rühmad ning sel moel toimus ka publiku lemmiku valimine. Kõik aiarühmad vaatasid esitusi oma rühmas ning valisid oma suurimad lemmikud. Publikuauhinna said Laura Piilupoegadest ning Marlene Laululindudest.

Ülelinnalise konkursi lõplikud tulemused on üleval Tallinna Haridusameti kodulehel.