Tagasi 2017-2018 õa.-le

22. jaanuaril kogunes RO-KO-LA klubi taas

Esmaspäeval, 22.jaanuaril kohtusid RO-KO-LA klubi lapsed taas, et räägiti Aasta tegijatest 2018. Lapsed teadsid, et

aasta lind on metsis – Euroopa suurim kanaline, kelle põhiliseks elupaigaks on vanad männikud. Metsise isaslindude sulestik on läikivmust ning neil on suur saba, mis mängu ajal lehvikuna laiali lüüakse. Emaslinnu sulestik on ookrikirju, rinnal on suurem roostepunane laik.

aasta loom on ilves – meie metsade ainuke kaslane. Kõrgete jalgade ja ümara peaga ilvese kõrvade otsas on musta otsaga karvatutid, tihe karvastik moodustab näol omapärase helehalli põskhabeme. Ilvesed eelistavad elada okasmetsapadrikutes. Ilves on väga varjatud eluviisiga, liigub peamiselt videvikus ja öösel.

aasta liblikas on pääsusaba, kes on valitud ka Eesti rahvusliblikaks. Pääsusaba on Eesti suuremaid liblikaid.

Õppisime tundma oksa järgi hobukastanit, mille oks on tume ja jäme, pungad suured ja vaigused, punga all on suur hoburauakujuline lehearm.

Piilupoegade rühma õpetaja Meedi õpetas

lastele, kuidas töötab BeeBot ning siis saime hakata Elurikkuse mängu mängima. Mängu alusel olid Suurest Taimejahist tuttavad liigid. Lapsed pidid erinevatele küsimustele vastama ning BeeBotiga õigele ruudule liikuma. Kõik lapsed said kenasti hakkama. Mängu lõpus kordasime kõik liigid veelkord üle, et need ikka paremini kinnistuksid. Klubi ootab taas kokkusaamist, et uusi teadmisi saada ja erinevatel teemadel arutleda.

Osalesid Johannes, Ramon ja Annabel Pesamunade rühmast, Bruno ja Mirtel Pääsupoegade rühmast, Kertu Piilupoegade rühmast ning Liine Lisete, Oskar, Robin ja Eliise Mesilinnu rühmast.