Tagasi KIK-i projekt 2016-2017 a.-le

4. oktoober

4. oktoobril külastasime KIK- i projektist saadud toetusele Puhta Vee Teemparki.  Lapsed said nautida bussisõitu, sest teempark asub Metsamõisa talus, Järsi külas  Lääne-Virumaal.

Kohale jõudes võtsid meid vastu lahke pererahvas – Katrin ja Priit. Pöialpoiste rühma giidiks sai Katrin ja Naerulinnu rühmaga tegi õppeprogrammi Priit.

Ühes majakeses tegime tutvust päikesepaneelidega, krokodillidega, propelleri  ja klemmidega. Ilm oli sajune, seega saime kasutada tehisvalgust, milleks oli telefoni taskulamp. Ilusa ilmaga hakkab propeller ehk nn küttekeha tööle päikesepaneelidega. Saime teada, et suvel on lihtsam elektrit saada kui talvel, kuna päevad on lühemad. Iga laps sai proovida, kas omatehtud seadeldis hakkab tööle. Lapsed olid tublid ja said hakkama! Nägime hoovis kõrget masti, millel olid tiivikud. Oli väga tuuline ilm ja tiivikud tiirlesid kiiresti. Väga  põnev oli kuulata maa all olevat vee solinat. Alati ei pidavat kuulma, kui tuulesuund on vale.

Metsamatkal kinnistusid lastel teadmised puudest – kuusk ja kask, taimedest – jänesekapsas, maasikas ja kortsleht ning nende vajalikkusest inimestele külmetuse korral.

Giidil oli rääkida huvitav lugu metsseast, kes hõõrub end vastu puud (puukoor oli maha koorunud), siis püherdab end lombis ja kui  metsseal on mingi haav, siis pidi ta tegema kihvaga kuuse koorele augu sisse ja end vaiguga ravima. Ja see polnud legend, vaid tõestisündinud lugu!

Kindlasti oli lastel vahva õues pirukaid süüa ja mahla juua ning lõkke ääres end soojendada.

Päev oli väga tore ja õpetlik! Lasteaeda tagasisõit möödus samuti viperusteta. Lapsed olid väsinud, aga rahulolevad!

Pöialpoiste rühma õpetaja Raili Odraks