Tagasi Eesti Vabariik 100 ja Alusharidus 100 Tallinnas sündmused-le

20.aprill istutati Tallinna Loomaaeda 100 puud Tallinna alusharidus 100 raames

Sirtsude 20.aprilli kevadhommik algas tavapärasest erinevalt, sest Tallinna Keskkonnaamet korraldas Tallinna lasteaedadele koolituse linnapuude õigesti istutamisest. Koostöös Tallinna Keskonnaameti ja Haridusametiga plaaniti istutada Tallinna alushariduse 100. juubeli puhul Tallinna Loomaaeda 100 puud. Ettevalmistused puude istutamiseks algasid juba eelmise päeva õhtul, kui saime omanimelised kollased käepaelad. Hommikul oli meie rühm üks väga paljude teiste rühmade seast, kes loomaaia väravate ees, helkurvestid seljas, pirukad kotis ja kastekannud käes ootusärevalt sissepääsu ootasid. Oma puu juurde jõudmiseks pidime me kasutama mägironija oskusi ja olema ettevaatlikud, sest ala oli kitsas ja kivine. Saime põnevaid teadmisi, kuidas on õige mändi istutada ja asusime tööle. Lapsed olid väga helded kastmises ja puuga seotud küsimustele vastamises. Selleks, et meie puu kindlasti uhkeks ja tugevaks kasvaks, moodustasime ümber puu ringjoone ja lugesime loitsu. Pärast loitsu lugemist läksime loomi vaatama.

Kuna meie puu asus täpselt polaariumi kõrval (esimene puu polaariumi ukse kõrval), siis vaatasime esimesena üle jääkarud. Lastele jäi loomaaiast kõige eredamalt meelde noor jääkaru, kes vees lillepotiga mängis ja sellega pealtvaatajatele esines. Samuti jäi lastele meelde kurgede kõva hääl ja see, kuidas isased paabulinnud emastele oma uhket saba näitasid. Meie toredale hommikule pani punkti sõit tagasi lasteaeda kahe linnaliinibussiga.

Täname kõiki korraldajaid selle eest, et meil oli võimalus toredast ettevõtmisest osa saada ja soovime istutatud puudele sügavaid ja tugevaid juuri!