Reede, detsember 14th, 2018

now browsing by day

Jõuluralli detsembrikuus

Detsembrikuu on lasteaias alati toimekas. Akendel põlevad advendiküünlad, kõikjal on üles riputatud jõulumeeleolu loovad kaunistused, saalidest on kosta laste jõululaule ja näha tantse, mida peo jaoks õpitakse.

Linnupesa jõuluootus algas ja lõppes sel aastal advendihommikutega. I advendil saime Linnupoegade rühma abil end jõulumeeleollu häälestada, kuulates jutukest jõuludest ning tuletades meelde mis see advent üldse on. Lisaks proovisime koos vabatahtlik Antoniga laulda saksa keeles ühe salmi tundud jõululaulust „Oh kuusepuu“.

Panime lume lendama!

II advendihommikul demonstreerisid vahvad päkapikud Anni ja Ele põnevaid teaduskatseid, mis kõigis palju elevust tekitasid. III advendil saime aga suud magusaks – Ukrainast pärit vabatahtlik Maryna koos õpetaja Liisiga tutvustasid natuke sealseid jõulukombeid ning iga laps sai valmistada traditsioonilist Ukraina magustoitu, mis koosnes riisist, seemnetest, pähklitest, rosinatest ja meest. Viimasel, IV advendihommikul esines juhtkond koos muusikaõpetaja Elega lühikese näidendiga. Ka päkapikud polnud lapsi unustanud ning tõid advendihommikutele alati natuke söödavat, millega lapsed rühmas pärast maiustada said.

Ukraina jõulumagustoidu valmistamine

Advendiaja sees toimus muidugi ka jõulupidude maraton, peetud sai 12 toredat, omanäolist ja meeldejäävat pidu. Nüüd on käes aeg veidi hinge tõmmata, et siis alustada uuel aastal uue hooga. Rahulikku jõuluaega ning head uut aastat!

Posted by: | Posted on: detsember 14, 2018

Linnupesa lapsed osalesid hammaste uurimise projektis

Linnupesa lasteaed sai kutse osalemaks Eesti Haigekassa, Eesti Hambaarstide Liidu ja Tartu Ülikooli käivitatud projektis „3-, 6- ja 12-aastaste laste hammaste tervisliku seisukorra kaardistamine.“ Uuring viidi läbi üle kogu Eesti ning see annab tulevikus üldise pildi meie riigi laste hammaste seisukorrast.

cof

Meie võtsime kutse vastu ning mitmed 3- ja 6-aastased lapsed said külastada hambaarsti kabinetti. Arstid näitasid neile tooli ja hambaarsti tööriistu. Seejärel vaatasid nad väga sõbralikult üle kõikide laste hambad. Tänuks said lapsed uue hambaharja ja kleepeka. Hiljem said rühmad omale ka toredad temaatilised raamatud.

Aitäh Hambaarstide Liidule kutse eest ning väga toredatele arstidele, kes lastega tegelesid!

Lasteaia sünnipäev 14.11.18

Linnukeste näitus galeriis

Käesolevalaastal saab Linnupesa lasteaed 51-aastaseks. Selle tähistamiseks said kõik lasteaia lapsed hommikupoolikul osaleda vahval mängupeol.
Saalis võttis lapsivastu papagoi, kellega koos tantsiti ja mängiti. Seejärel sai iga laps värvidapildi linnukesest ning suuremad lapsed lõikasid selle ka ise välja. Väiksemaid aitasid õpetajad.
Sünnipäevapeolt ei puudunud ka kringel, mida lapsed said süüaoma rühma. Värvitud lindudest seadsime hiljem lasteaia galeriisse üles suurelinnuparve. Oleme kõik osa ühest suurest linnupesast, aga igaüks ikka pisut isemoodi.

Rannamõisa lasteaia külastus 2.11.18

Mudaköök õues
Lasteaia püsiasukad – kitsed

Ühel hommikupoolikul külastasid Linnupesa õpetajad oma kolleege Rannamõisa lasteaias. Sättisime end kohale täitsa varakult, et näha nende iganädalast vahvat ettevõtmist, mille nimeks Rõõmu Reede. Sellel päeval avavad kõik rühmad oma uksed ning lapsed saavad ise valida, kuhu nad oma hommikupoolikut põnevalt ja kasulikult veetma lähevad.
Igas rühmas pakutakse erinevat tegevust, lisaks sai õues tegutseda puutööklassis ning osa võtta orienteerumismängust. Rannamõisa lasteaed osaleb samuti Rohelise kooli programmis, seega saime ka selles vallas mõtteid vahetada. Uudistasime lasteaias ja selle hoovialal ringi. Palju elevust tekitasid lasteaia territooriumil elavad kitsed. Väga vahva oli näha, kuidas lapsed elusloodusega niivõrd lähedalt kokku puutuda saavad.
Saime palju põnevaid ideid ning inspiratsiooni. Suur tänu lahke vastuvõtu eest!

Pääsupojad Saula Siniallikatel 30.10.18

Pääsupoegade lapsed osaleda MTÜ Loodusmaa korraldatavas programmis “Salasilmad võlumetsas”.

ROKOLA laste koosolek 29.10.19

Esmaspäeval, 29. oktoobril, kogunesid sellel õppeaastal esimest korda meie lasteaia Rohelise Kooli lapsed. Loe edasi SIIT.