Linnupesa lasteaed

now browsing by category

 
Posted by: | Posted on: veebruar 16, 2018

LASTEAIAS 19.-23.veebruar 

Loe edasi

Posted by: | Posted on: veebruar 15, 2018

Suusad sügelesid juba!

14.veebruaril sai teoks sellel aastal juba teist korda suusapäev Linnupesas. Suusalumi, suusalumi sadas õhtust hommikuni… sadas nii, et saime lõpuks ka enda õuele suusarajad.

Loe edasi

Posted by: | Posted on: veebruar 15, 2018

Vastlatrall

13. veebruaril saime pidada Linnupesas tõelise vastlatralli. Juba mitu aastat pole vastlapäeval lund olnud ja oleme päeva tähistanud nii nagu võimalik – kas siis toas või õues lumeta trallides.

Loe edasi

Posted by: | Posted on: veebruar 14, 2018

Lepatriinude Koera aasta pidu

Lepatriinu rühma lapsed käisid koos Punase Tulekukega muusikasaalis lustimas. Tantsiti ja lauldi ning koos oodati Tulekuke sõpra Kollast Maakoera. Tulekukk on juba terve aasta meid saatnud, kuid nüüd tahtis ta tiibadega lehvitada ja koju õrrele puhkama minna. Tema sõber Kollane Maakoer saab nüüd terve aasta meie juhiks olla.

Posted by: | Posted on: veebruar 10, 2018

Eesti Vabariik 100 raames korraldatud mälumäng „KULDVILLAK“

Lasteaedade töötajatele korraldatud Mälumäng “Kuldvillak” 7. veebruaril Tallinna Lepistiku Lasteaias.

Loe lähemalt Eesti Vabariik 100 raames KULDVILLAK.

Posted by: | Posted on: veebruar 1, 2018

Lumi ja vaip

Üks tore lumine päev. Pääsupoja rühma lapsed viisid vaibad õue. Suurt elevust tekitas vaipade õues puhastamine lumega. Selline tegevus oli lastele täitsa võõras ja ennekuulmatu 

Vahva vana aja kasulik ja säästlik tegevus!

Olete vahvad!

Posted by: | Posted on: jaanuar 18, 2018

Päikesekiire rühm võttis GPS-kunsti väljakutse vastu

GPS-kunsti Eesti esindaja Reigo esitas väljakutse eestimaalastele üle kogu maa, et me võiksime koos hümni sõnad kaardile kanda. GPS-kunst, see tundus põnev! GPSi abil saab kaardile teha ükskõik millise kujundi, mida saab joonistada ühe joonega ehk ilma pliiatsit paberilt tõstmata. Mõeldud-tehtud! Päikesekiire õpetaja Liis joonistas kavandi kaardile ja jalutuskäik kogu rühmaga võis alata. 10. jaanuaril läksidki Päikesekiire rühma lapsed lasteaia õue alalt välja GPS-kunstiga tegelema. Kõigepealt tuli üles otsida kaardile joonistatud J tähe algus, et sealt siis kõik koos “JU” sõna moodustada. Õpetaja pani GPS’i sisse ning selle tulemusena jõudiski kaardile vahva “JU” (..Sa oled mind JU sünnitand…) Just täpselt meie moodi, natukene isemoodi. Nüüdseks on kõik hümni sõnad tehtud või broneeritud!

Juba on esitatud ka uus väljakutse – koera aasta KOER, et teha koera aasta alguses GPS koertenäitus. Lähemalt saab sellest lugeda  GPS-kunsti kodulehelt http://gpskunst.ee/uus-gps-valjakutse-koera-aasta-koer/

Päikesekiired soovivad julget pealehakkamist ning mõnusaid jalutuskäike!

Päikesekiire rühma õpetaja Liis Vääna

Posted by: | Posted on: jaanuar 5, 2018

Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määra kinnitamine alates 01.01.2018

Vastavalt Tallinna Haridusameti käskkirjale 21.12.2017 nr 1.-2/674 on alates:

1. jaanuarist 2018 koolieelsete munitsipaallasteasutuste vanemate poolt kaetava osa määra suuruseks ühe lapse kohta kuus 61,00 eurot. 

1. jaanuarist 2018 ujulaga koolieelsete munitsipaallasteasutuste, kus lapsele on tagatud
ujumisõppe võimalus vanemate poolt kaetava osa määra suuruseks ühe lapse kohta kuus 67,00 eurot.

Posted by: | Posted on: november 29, 2017

Vahva Kadripäev – traditsioonid Vindi ja Linnupesa lasteaia vahel

Linnupesa lasteaia Pesamunade lapsed tutvustasid esmaspäeval, 27. novembril Vindi lasteaia lastele Kadripäeva kombeid.

Sel korral laulsime regilaule, küsisime mõistatusi ja tantsisime koos Vindi lasteaia lastega. Ka Vindi lasteaia lastel oli kadridele mõned vahvad mängud, mida koos mängisime. Ära tulles tänasime Vindi lasteaia lapsi ja õpetajaid ning saime vastutasuks maitsvaid kadriõunu.

Linnupesa külaskäik Vindi lasteaeda Eesti rahvatraditsioonide tutvustamisel on juba pikema ajaline traditsioon, mis on mõlema lasteaia lastele väga meeleolukas ja oodatud. Linnupesa kadridel on tee Vindi lasteaeda sisse tallatud ning kindlasti leiavad selle teeotsa ka järgmise aasta kadrid.

Muusikaõpetaja Kaiu Põld

Pesamunade õpetaja Helen Õun

Posted by: | Posted on: november 24, 2017

Euroopa Vabatahtlike Projekt Eestis

Meie Linnupesa Lasteaias on ühe Euroopa Vabatahtlike Projekti raames (6. november 2017 – 5. juuli 2018) Paula Ruiz Ugalde. Ta on 24 aastane ja tuleb Hispaaniast, Basque´st.