Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine

22.veebruaril kell 10.00 kogunesid Mesilinnu, Pöialpoiste ja Naerulindude rühmad saali Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikule aktusele. See on traditsiooniline koolieelikute üritus. Aktus algas hümniga, mida kõik lapsed kaasa laulsid. Hümnile järgnes direktor Karini sõnavõtt. Aktusel luges Pääsupoegade rühma Mirtel luuletuse “Laulupeosuvi”, kõik rühmad laulsid koos laulu “Kus on minu koduke?”. Pöialpoiste rühma lapsed esitasid luuletuse “Iseseisvuspäev”. Kõik rühmad laulsid Eestile ühises ringis “Mu isamaa armas”. Aktusel oli lastel võimalus slaidiprogrammilt kauneid Eesti pilte vaadata ning kuulata R.Rannapi laulu “Eesti muld ja Eesti süda”. Aktusel oli ka külaline, tegevjuht Mailiis Eesti Gaidide Liidust, kes tutvustas lastele gaide, nende pidulikku vormi ja tegevusi ning mängis lastega paar laulumängu. Kui pidulik aktus oli lõppenud, läksid koolieelikud söögisaali Eesti kohta viktoriini tegema.

Kell 11.00 tulid lasteaia saali järgmised rühmad – Pesamunad ja Pääsupojad, toimus Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtt. Kõik oli nagu päris -kätlemine, presidendi kõne, kontsert, tantsud. Lapsed olid väga tublid ja vastuvõtt pidulik. Vastuvõtt lõppes tordi söömisega.

Päikesekiire rühm tegi esimese suurema väljasõidu.  Linnaliinibussiga sõideti kesklinna ja jalutati Pika Hermanni torni juurde. Oli väga vahva ja vaheldusrikas laste igapäevastele tegemistele lasteaias. Lapsed olid vaprad kõndijad!

Suured tänud ürituste korraldajatele, õpetajatele ja lastele ning ka vanematele, kes lapsed pidulikult riidesse panid ja õppekäigul abistasid.