2. aprillil toimus Kristiine lasteaedade III raamatukonverents

Raamat on alati palju tarkusi jaganud, on suureks abiks lugemis- ja kirjutamisoskuse arendamisel. Tänapäeva kiire tehnoloogia areng on laste ellu toonud nutiseadmed ning kaugemale viinud raamatu. Raamatu au sees hoidmiseks otsustasime korraldada raamatukonverentsi, 2018 aastal siis juba kolmanda. Idee autoriks 2016 aastal oli Linnupesa lasteaia õppealajuhataja (tänaseks Tallinna Lasteaed Sinilind direktor) Anu Sarap.
Sel aastal korraldasime raamatukonverentsi suurelt, kahes osas ning koostöös Tondi Põhikooliga, kelle ruumides sai konverents  korraldatud. Kutsusime konverentsile kõik Kristiine piirkonna lasteaiad ning esinema ka lastekirjanik Kätlin Vainola.

Teemaks oli sel aastal Eesti lasteraamat, kuna tähistasime Eesti Vabariigi 100-ndat ning alushariduse 100-ndat

aastapäeva Tallinnas. Väga vahvalt kukkus välja ka see, et konverents sattus lasteraamatu päevale, 2. aprillile.

Mida siis tähendab raamatukonverents? Raamatukonverentsile esinema ootame lapsi 5-6 aastaste laste rühmadest. Konverentsi ettekande võib lavastada, ette lugeda, teha PowerPoint esitlust, vastaval teemal laulda, tantsida, esitleda multifilmi. Tähtis on, et kuulajale-vaatajale oleks lugu äratuntav, millise lasteraamatuga on tegu. Ettekande pikkus on kuni 7 minutit ja ettekandjaks võib olla üks laps, grupp lapsi või koguni kogu rühm.

III raamatukonverentsil sel aastal kuulsime üheksa Kristiine lasteaia ja võõrustajate, Tondi Põhikooli kahte ettekannet. Lastekirjanik Kätlin Vainola luges koos lastega läbi terve ühe oma raamatu. Ettekanded olid väga erinäolised. Tallinna Linnupesa

, Mutionu, Haraka ja Lepatriinu lasteaiad olid ette valmistanud lavastuse, Vindi lasteaed tutvustas oma raamatut luulepõimikuga, Lille lasteaed andis ülevaate „Sipsiku“ raamatust pika laululooga, Kullerkupu ja Muinasjutu lasteaiad esinesid videolavastustega ning Kristiine lasteaed esitas video kaudu taasesituse oma lastelavastusest. Tondi Põhikool näitas lavastust Jänese kohvikust ning väga kaasaegset räpilugu Trad.Attack! saatel.
Osalejaid oli III Kristiine raamatukonverentsil tublisti – 99 last ja 25 täiskasvanut. Lastele oli konverents köitev, kuulati-vaadati huviga ja Muinasjutu lasteaia lapsed soovisid veelgi ettekandeid näha.

Täname Tondi põhikooli ja direktor Sirli Väinsart, kes ise korralduses kaasa lõi ning Linnupesa korraldustoimkonda. Suur kummardus kõigile õpetajatele, kes lapsi innustasid ja toetasid.

Kohtumiseni järgmisel raamatukonverentsil!

Tekst: Karin Saar